Vývoj softvéru na mieru - databázové riešenia

Novell GroupWise  •  Novell Vibe  •  Magic Developer  •  Linux/Windows/Citrix Administration

Vibe - Došlé faktúry, elektronický kolobeh

Elektronický kolobeh Došlých faktúr je v podstate zjednodušená problematika elektronického kolobehu dokladov. Cieľom bolo ukázať, že v prostredí Vibe sa dá jednoduchým spôsobom pripraviť Priebeh práce (Pracovný postup), ktorý potom dokáže nahradiť fyzické presúvanie Došlých faktúr po oddeleniach až kým nedôjde k ich uhradeniu. Takéto riešenie je schopné ušetriť veľké množstvo času, čo v konečnom dôsledku znamená úsporu financií.

Ako to celé funguje?

Došlú faktúru prijme a zoskenuje Sekretariát. Na tomto mieste vzniká jej elektronická podoba a od tohto momentu nás zaujíma len táto elektronická verzia. Samozrejme ak má Došlá faktúra viac príloh, prípadne súvisí aj s inými dokladmi, všetky relevantné doklady sa ku danej Došlej faktúre zoskenujú a pripoja. Sekretariát taktiež zvolí, ktorému oddeleniu Došlá faktúra patrí.
Potom je táto faktúra systémom presunutá na formálne posúdenie, čo sa zväčša deje na ekonomickom oddelení. Tu môže byť faktúra formálne odsúhlasená, ale aj zamietnutá, napríklad z dôvodu chýbajúceho IČ DPH.
Následne, ak je faktúra formálne odsúhlasená, táto je podľa vyplnenej položky Oddelenie posunutá prislúchajúcemu oddeleniu (napr. Obchodné, Dopravné, Riaditeľstvo, ...). Zodpovední pracovníci na konkrétnom oddelení potom túto faktúru odsúhlasia, alebo zamietnu ako irelevantnú.
Ak bola faktúra odsúhlasená je systémom presunutá tým pracovníkom ekonomického oddelenia, ktorí sa zaoberajú úhradami.
Potom nasleduje posledný krok a to označenie Došlej faktúry ako Uhradená. V tomto bode je elektronický kolobeh Došlej faktúry na konci a tento doklad aj s pripojenými prílohami bude do budúcna slúžiť ako podklad na rýchle vyhľadanie v prípade nejasností, alebo otázok zo strany dodavateľa. Tým, že ku Došlej faktúre sú pripojené aj všetky relevantné doklady je aj do budúcnosti zabezpečené jednoduché zorientovanie sa v konkrétnom obchodnom prípade.

 

Vstupný formulár Došlej faktúry:

vibe df ek form

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Priebeh práce (Pracovný postup):

vibe df ek wf

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V prípade, že Vás naše riešenie zaujalo, neváhajte prosím a kontaktujte nás. Sme pripravení zodpovedať všetky Vaše otázky a spoločne nájsť také riešenie, s ktorým budete spokojný.

Kontakty

W.I.S., s.r.o.

Tomášikova 58
080 01 Prešov 

Tel.:+421 51 7480666
Fax.:+421 51 7480669

E-mail:Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
Web:www.wis.sk

WIS - kde nás nájdete: Tomášikova 58, Prešov

 

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!  

novellmicrosoftlinuxmotorolazebraelcomesetoraclepervasiveteamviever